ДУМКИ ЕКСПЕРТІВ

Осокорківські озера
Володимир Гетьман
Кандидат географічних наук, доцент кафедри землезнавства та геоморфології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Історично склалося так, що міста у більшості випадків розташовуються на берегах річок, водосховищ, морів. Територія міст як правило включає також інші водоймища: озера, ставки, протоки та річки. Прибережні території є найбільш цінними для використання їх у містобудівних цілях. При плануванні розвитку міст, розташованих на берегах великих водойм, необхідно прагнути наблизити до нього центральні частини міста та житлову забудову, створити набережні, які є окрасою міста, розташувати біля водойм крупні озеленені ділянки (зони відпочинку, парки). На берегах водойм створюються пляжі та споруди для водних видів відпочинку та спорту. Таке планування має відповідати містобудівному і природоохоронному законодавству.
Детальніше
Регіональний ландшафтний парк «Осокорки» буде створено!
Микола Мовчан
Кандидат сільськогосподарських наук, заслужений природоохоронець України, заступник Міністра охорони навколишнього природного середовища України (2008-2010).
Природно-заповідний фонд м. Києва як сукупність природоохоронних територій різних категорій, створених для збереження природи столиці України, станом на 2021 р. включав один національний природний парк («Голосіївський»), 1 заказник («Лісники»), 3 ботанічних сади, 1 дендрологічний парк, 1 зоопарк та 9 парків садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, а місцевого значення – 3 регіональних ландшафтних парки, 35 заказників, 145 пам'яток природи та 14 парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, 1 дендропарк. Однак, як показує практичний досвід і наукові дослідження, для перенаселеної столиці України...
Детальніше